ПРОИЗВОДИ
Нашата цел е да ги задоволиме нашите клиенти со висока прецизност и сигурен квалитет за да осигуриме дека секој клиент може да се чувствува удобно и уверено со нашите производи во нивните апликации.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Светло за поплавување (светло за поплавување од серија Б)

Светло за поплавување (светло за поплавување од серија Б)

LED светло за поплави Новата серија на поплави на ЛЕДИА комбинира енергетска ефикасност, напредна оптичка контрола и модерна естетика на тенок профил за да обезбеди подобрени перформанси на апликациите за осветлување од поплави. Грубо куќиште од леано фрлање обезбедува напредно термичко управување за долг век на траење и оддел за заштита од временски неприлики, за да издржат предизвикувачки надворешни средини Главна функција ◆ Цврсто куќиште од леано алуминиум. ◆ Калено стакло леќи издржува удари и удари. Proof Рѓа и доказ за корозија, материјал за прав од околина. LED Бренд LED диоди, со висок излез, долг век на траење. Reflect Електричен рефлектор со високо светло и калено стакло со дебелина од 4мм. Option Опција за сензор за дневна светлина. Finishing Бронзена и прилагодена боја завршна облога во прав
2020/10/21
Светилка за поплави

Светилка за поплави

AC100-27V / AC220-240V; Монтирање за заграда / Mountиден / Полон, сензор за дневна светлина, IP65, сива / црна завршница, 5-годишна гаранција, 4000K / 5000K / 6000K.
2020/10/12
Вистински IP68 предводени ленти

Вистински IP68 предводени ленти

Вистинска IP68 LED лента, погодна за надворешно користење, совршена за подводна апликација. Флексибилна лента IP68 / лента за светло IP68 / светло за јаже IP68 / подводна флексибилна лента / светло за подводна лента / флексибилна лента за базен / светло за лента за базен. Погоден за лулање на базен, светло на отворено скалило, надворешно украсно светло итн.
2020/11/20
Флексибилна лента со ТОЧКИ - Осветлување LEDIA

Флексибилна лента со ТОЧКИ - Осветлување LEDIA

1. COB Flex серија, COB flex семејство Достапно за единечна боја, прилагодливо бело, RGB и дигитален RGB. 2. Бела боја COB Flex, достапен за DC12 / 24V, мин. ширина 3мм. 3. Единствена боја COB Flex, достапна за црвена, зелена, сина, жолта, килибар итн. Флексибилна лента со COB, континуирано светло без точки, совршена изведба на светлина, висок CRI. Флексибилна лента со СОБЛИКОВИЛО / светло со лента за ПОБЛИКОВИСКИ ЛЕПОЛНИК без точки / Светло за ленти со ТОБЛ без точки Погоден за светло на капакот
2020/11/17
СЕРВИС

Водечки компании за осветлување во меѓународни рамки

Од своето основање, ЛЕДИА се фокусира на обезбедување на OEM / ODM услуга и развој на разни по мерка производи на нашите партнери.

1. Анкета: Клиентите го кажуваат посакуваниот фактор на форма, спецификациите за изведба, животниот циклус и барањата за усогласеност.


2. Дизајн: Дизајнерскиот тим е вклучен од почетокот на проектот за да се обезбедат најдобрите дизајнирани производи по мерка за да одговараат на потребите на клиентите ..


3. Менаџмент на квалитет: Со цел да обезбедиме висококвалитетни структури, одржуваме ефективна
& ефикасен систем за управување со квалитет.


4. Масовно производство: Откако прототипите се потврдени за дизајнот во однос на формата, функцијата и побарувачката, производството е следната фаза.


5. Транспортот можеме да го организираме за нарачки - дали преку наши сопствени интермодални услуги, други добавувачи или комбинација од обете.

СЛУЧАЈ
Светилка за проекција на отворено

Светилка за проекција на отворено

Светилка за проекција на отворено
2020/11/10
Ламба за внатрешна линија

Ламба за внатрешна линија

Ламба за внатрешна линија
2020/11/10
Улична светилка на отворено

Улична светилка на отворено

Улична светилка на отворено
2020/11/10
Стрип-проекти

Стрип-проекти

Стрип-проекти
2020/11/10
ОД 2004 г.

ЗА НАС

Основана во 2004 година, Гуангжу ЛЕДИА осветлување копродукции, Ltd е државно високотехнолошко претпријатие лоцирано во Гуангжу, Кина, подружница под групата HongliZhihui (Топ 2 производител на пакети со LED диоди во Кина). Со над 30 искусни инженери и лабораторија за тестирање CNAS, управување со системот ISO 9001/14001, ЛЕДИА им обезбедува производи со висок квалитет на нашите ценети партнери низ целиот свет, вклучително и ЛЕД надворешно осветлување, ЛЕР индустриско осветлување, ЛЕР комерцијално осветлување и ЛЕР декоративно осветлување сите се квалификувани за DLC / UL / ETL / TUV / SAA / CE / ENEC.


Од своето основање, ЛЕДИА се фокусира на обезбедување на услуги за OEM / ODM и развој на разни производи по мерка на нашите партнери. За време на нашиот брз развој, ЛЕДИА е задоволна што гледа како нашите партнери стануваат сè поголеми и посилни на нивниот пазар и сака да ги продолжиме нашите солидни односи во наредните години!

ДОБИЈТЕ ДОПУШТЕТЕ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формуларот за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian