ПРОИЗВОДИ
Нашата цел е да ги задоволиме нашите клиенти со висока прецизност и сигурен квалитет за да осигуриме дека секој клиент може да се чувствува удобно и уверено со нашите производи во нивните апликации.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Потопено светло (Броева поплава

Потопено светло (Броева поплава

LED поплави светлинаНовата серија на поплави на Ledia комбинира енергетска ефикасност, напредна оптичка контрола и модерната тенок профил естетиката за да овозможи подобрени перформанси за апликации за осветлување на поплави. Солиден домување за возење обезбедува напреден термички менаџмент за долг живот и временски простор за издржување на предизвикувачки, надворешни средини.Главна функција◆ цврсти, умираат алуминиумско домување.◆ темперирана стакло леќа издржува шок и влијание.◆ 'рѓа и корозија доказ, еколошки прав материјал.◆ бренд на врвот одделение LED диоди, висок излез, долг живот.◆ висок лесен ефикасен рефлектор и темпериран стакло 4мм дебелина.◆ опција за дневна светлина.◆ бронзени и прилагодени бои во прав обложување завршувањето
Поплава светлина улична светлина

Поплава светлина улична светлина

AC100-27V / AC220-240V; Bracket Mount / Ѕид монтирање / Пол монтирање, сензор за дневна светлина, IP65, сива / црна завршница, 5 години гаранција, 4000K / 5000K / 6000K.
IP68 водоотпорна раскрсница кутија со осветлување на големо производител

IP68 водоотпорна раскрсница кутија со осветлување на големо производител

Реална IP68 LED лента, погодна за надворешно користење, совршен за подводна апликација.IP68 Флексибилна лента / IP68 касета / IP68 јаже светло / подводна флексибилна лента / подводна лента светлина / флексибилна лента за занишан базен / лента светлина за занишан базен.Погоден за занишан базен, отворено чекор светлина, надворешна декоративна светлина итн.LEDIA осветлување на големо Ip68 водоотпорно раздвоена кутија со осветлување на LEDIA-LEDIA-LEDIA, QMS: ISO9001: 2015, EMS: ISO14001: 2015
COB Flex Strip - Ledia осветлување

COB Flex Strip - Ledia осветлување

1. COB Flex серија, COB Flex Family достапни за единечна боја, подеднакво бело, RGB и Digital RGB.2. Бела боја COB Flex, достапен за DC12 / 24V, мин. Ширина 3мм.3. Единечна боја COB Flex, достапен за црвена, зелена, сина, жолта, килибар итн.COB Flex Strip, континуирано светло без точки, совршени перформанси на светлина, висок CRI.COB Флексибилна лента / COB касета светлина / точка-бесплатна COB лента / Dot-бесплатно COB лента светлинаПогоден за светло на покриеност
СЕРВИС

Водечки компании за осветлување во меѓународни рамки

Од своето основање, ЛЕДИА се фокусира на обезбедување на OEM / ODM услуга и развој на разни по мерка производи на нашите партнери.

1. Анкета: Клиентите го кажуваат посакуваниот фактор на форма, спецификациите за изведба, животниот циклус и барањата за усогласеност.


2. Дизајн: Дизајнерскиот тим е вклучен од почетокот на проектот за да се обезбедат најдобрите дизајнирани производи по мерка за да одговараат на потребите на клиентите ..


3. Менаџмент на квалитет: Со цел да обезбедиме висококвалитетни структури, одржуваме ефективна
& ефикасен систем за управување со квалитет.


4. Масовно производство: Откако прототипите се потврдени за дизајнот во однос на формата, функцијата и побарувачката, производството е следната фаза.


5. Транспортот можеме да го организираме за нарачки - дали преку наши сопствени интермодални услуги, други добавувачи или комбинација од обете.

СЛУЧАЈ
Стрип проекти

Стрип проекти

Стрип проекти
Отворена улична светилка

Отворена улична светилка

Отворена улична светилка
Внатрешна ламба

Внатрешна ламба

Внатрешна ламба
Отворена проекција светилка

Отворена проекција светилка

Отворена проекција светилка
ОД 2004 г.

ЗА НАС

Основана во 2004 година, Гуангжу ЛЕДИА осветлување копродукции, Ltd е државно високотехнолошко претпријатие лоцирано во Гуангжу, Кина, подружница под групата HongliZhihui (Топ 2 производител на пакети со LED диоди во Кина). Со над 30 искусни инженери и лабораторија за тестирање CNAS, управување со системот ISO 9001/14001, ЛЕДИА им обезбедува производи со висок квалитет на нашите ценети партнери низ целиот свет, вклучително и ЛЕД надворешно осветлување, ЛЕР индустриско осветлување, ЛЕР комерцијално осветлување и ЛЕР декоративно осветлување сите се квалификувани за DLC / UL / ETL / TUV / SAA / CE / ENEC.


Од своето основање, ЛЕДИА се фокусира на обезбедување на услуги за OEM / ODM и развој на разни производи по мерка на нашите партнери. За време на нашиот брз развој, ЛЕДИА е задоволна што гледа како нашите партнери стануваат сè поголеми и посилни на нивниот пазар и сака да ги продолжиме нашите солидни односи во наредните години!

ДОБИЈТЕ ДОПУШТЕТЕ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формуларот за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски